2 Kişilik Oyunlar

2 kişilik oyunlar hileleri2 kişilik Oyunlar İle Teknolojide Bir Yer Daha Ayrıldı

2 kişilik oyunlar piyasasının keşfi, oyun tarihini ve oyun gelişimini büyük ölçüde etkiledi. Çoklu oyuncuya dönük oyun konsolları, online dünyaya açılan kapı ile oyun ‘ların mantalite değişimi hızlandı.Çok oyunculu oyunların, en önemli kriteri oyuncuları oyunda tutma süresidir. Bunda en büyük etken ise oyuncuların birbirleri ile arasındaki rekabet ve güç dengesini kurabilmesidir. Denk güçlerin mücadelesinde artan ve kızışan rekabet oyuncuların, oyun içerisinde daha fazla zaman geçirmesine yol açarken; kişisel yeteneklerin oyun içerisinde büyük farklar açmasına sebep olan oyunlar genelde birey oyuncuları üzerinde ve tekil oyuncularla daha fazla popülarite sağlamaktadır.
Bilgisayarların yetkinlikleri ile oyuncuların yapabildikleri kısıtlandığı takdirde oyuncu yapısı daha (bilgisayar kalitesi açısından) aristokrasiye yönelmektedir. Bu da son dönemlerde ekran kartı, işlemci üreten firmaların bilgisayar oyunu üreten firmalarla paralel çalışmasını doğurmaya başladı.
İki kişilik oyunları sadece bilgisayar oyunları ile kısıtlamamak gerekiyor. Bilgisayarın daha temelinde atari oyunları ve bugünkü play station salonlarının atası olan atari salonları da aklımıza gelebilecek başlıklardan olabilir. Nitekim Tank 90 oynarken arkadaşına sinirlenip kartalı vurmayan çocuk, eksik çocuktur.

Bizim Oyunlar Dediklerimiz Halen Başı Çekiyor :

Piştiyi hayal etmek, play station, bilgisayar ve atariden sonra 2 kişilik oyunlar başlığı altında biraz fifa 2012 oyunuzor olabilirdi. Ancak kıraathane salonlarında tavladan sıkılıp okeye, batağa 3. veya 4. bekleyen her ikilinin, tek bildiği kağıt oyunu olduğu için erkek arkadaşına tavla yerine oynamayı teklif eden her genç kızın valeyi merakla beklediği oyundur.
Tavlayı da es geçmeyelim. Bir rivayete göre bir İran Şahı satrancı keşfedip Hint Kralına gönderir. Savaş ile ilgili bütün stratejileri bu 64 kare üzerinde test edebileceğini söyler. Hint Kralı ise emrindekilere tavlayı yaptırır ve İran Şahı’na “Her faktörü hesaplamışsınız, dehanıza hayran kaldım; ancak şansı dışarıda bırakmışsınız. Şans faktörüyle bildiklerinizi tekrar deneyin.” notunu iletir. Her çay dolu masanın şekeri, sahil kenarlarının eğlenceli oyun ‘u Tavla ters çevirilip Dama oyunu ‘na hazır hale getirilmesiyle de saatlerimizi harcamaya hazır!Satranç ise başlıbaşına bir dünya. 8X8′lük tahtada oynanan bu oyun ‘da yaptığınız hamlelerle zekanızı keşfetmiyorsunuz, bu tahtayı yapanın zekasının bir kısmına daha erişiyorsunuz. Saatler hatta günler süren oyunlar , anti-virüs programlarına dahi isimleri verilen satranç dahileri, konsantrasyon, kazanma arzusu, bir şah ve onu koruyan agresif diğer taşlar. 2 kişilik oyunlar ın içinde rakibinize merhamet edemeyeceğiniz belki de tek oyun!

2 kişilik oyunlar açıklama bilgisiMasa Oyunları En Önemli 2 kişilik Oyunlar Arasında :

Masa oyunlarının en keyiflisi Air Hockey, 2 kişilik oyunlar için eldeki plastik şutorüyle kauçuk bir topa vuruyorlar. Aynı zamanda zeminden yükselen hava, kauçuk topun kayganlaşmasını ve oyunun hızlanmasını sağlıyor. Köşeleri kullanarak rakibi yanıltmaya yönelik bu hızlı oyun genelde oyun salonlarında jeton karşılığında oynanıyor. Eğer çok meraklısıysanız ve evinize almak istiyorsanız 3500-4000 lira arası bir para harcamanız gerekebilir.

2 Kişilik Oyunlar” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın