HİTMAN : ABSOLUTİON

Hitman : Absolution Oyununun Ortaya Çıkışı :

Uzun bir ara vererek oyun dünyasındaki yerini piyasaya çıkmadan belirleyen Hitman, en hitman absolution görsellernihayetinden sevenleriyle buluştu. Geçtiğimiz 2006 yılında en son piyasaya sürülen oyun, yapımcılarının uzun süren çalışmaları sonucunda tekrar aramıza dönmüş oldu. IQ Interactive firmasının katkıları ile toplanan oyunun ilk açıklamaları 2011 yılında gelmiş, yeni adıyla piyasaya çıkacak olan HİTMAN : ABSOLUTİON bekleyenlerine müjdeli haberi vermişti. Aynı zamanda oyun yapımcıları ve IQ Interactive şirketi tarafından ortak alınan kararla birlikte; oyun eski-yeni özellikler sergileyecek ve yeni bir rüzgar yaratacak şekillerde tasarlanmıştı.

Hitman : Absolution Hikayesi :

Oyun piyasaya çıktığında ilk olarak Amerika Chicago’da yaşanacak hikayesi ve bunaltıcı havasıyla dikkat çekti. Oyunun takipçilerinin hatırlayacağı gibi en son oyun olan Hitman: Blood Money serisinde final; kahramanımız 47’nin oyun arkadaşı Diana’nın senaryo bir ölüm kurmacası ile bitiyordu. Ondan önce ise FBI içerisinde yer alan Alexander Leland’ın, hainlik yaparak Cayne’i hitman absolution wallpaperöldürüşüne tanık olduk. Ancak oyun burada koptu ve HİTMAN : ABSOLUTİON kahramanımız Agent 47 gözlerimiz önünde bir anda ortadan kayboldu. Oyunun herhangi bir zamanda geçmediği anlamamız içinde bu olay bizlere yetmiş oldu. Ayrıca yeni çıkan oyun içerisinde yer tutan kahramanlar arasında da Blake Dexter isimli kişi, bizlerin en büyük düşmanı olacak. Bu acıma olamayan dünyada farklı sahnelere ortak olacağımızın bizlere bir işareti oldu.

Hitman : Absolution Yapım Özellikleri :

Oyun oynayan kişi, her zaman takipçisi olduğu oyunda farklı özellikler bekler. HİTMAN : ABSOLUTİON oyunu içeriğinde olduğu gibi bu kez gizlilikle hiç uğraşmıyor ve çeşitli yollar seçerek oyun finali yaptırmak için bizlere farklı imkanlar sağlıyor. Hitman serisinin diğer oyunlarında olduğu gibi saklamalar veya her hangi bir kaçış planları ayarlanmıyor. Farklı oyun yapıları gösterecek şekilde hazırlanan HİTMAN : ABSOLUTİON, destekçisi IQ Interactive tarafından, tüm bu oyunu hitmen hile buloynayan kişiler üzerinde değişik yollar türetmesine izin verilecek şekilde tasarlanmış. Yapımcı şirketin yaptığı açıklamalar doğrultusunda; oyun için yaklaşık 2000 sayfa kadar yapay zeka hazırlandığı ve anlatılan hikayede oluşacak hatalar için de ses kayıt çalışmaları düzenlendiği belirtildi. Oyun yapımı hakkında bilmemiz gereken ve değiştirilmemiş bir diğer özellik ise Co-op modu. Bu mod diğer karakterlerden yardım almamızı sağlıyor. Ancak yapımcı şirket HİTMAN : ABSOLUTİON oyununun başrol oyuncusu Agent 47’nin oluşturmuş olduğu ‘Tek Tabanca’ profiline dokunmak istemediklerinide açıklamalarına ekledi. Bir diğer yapım özelliği oyun müzikleri ve vazgeçilmez ses efektleri oluşturan kişi; Jesper Kyd’ın kendisi tarafında yapılmamış olması. Farklı kişilerle çalışmak isteyen yapımcılar bu kez yollarına Peter Kyed ile devam ediyor. Amansız kişiliği ile karşımıza çıkan 47 bakalım bu kez başımıza ne işler açacak. Site yazılarının devamı için Çocuk Oyunları, Futbol Oyunları ve Dövüş Oyunları kategorilerine de göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın