Online Oyun

gemide_iskelet_onlineoyun_kurallari_hileleriOnline Oyunlar’ın Yaşantımızdaki Önemi :

Her şey Can Sıkıntısıyla Başladı, 20. yüzyıl sonlarında gelişen teknoloji; ihtiyaç fazlalığından insanların hobilerini ön plana çıkarmış olmakta. Bu nedenle geçmişten gelen çizgisel karikatürlerin üzerine gidilerek elektronik ortamda bir çok Online Oyun meydana gelmeye başladı. Siyah beyaz ekranlardan, Dallas kuşağına, çoklu kanal sisteminden şu an kullanmakta olduğumuz ekranlara kadar birçok aşamadan geçmiş olan bu renkli dünya şimdilerde iş yerlerinden, evlerde, hatta kısa zamanda popülerliğini artırarak cep telefonlarımıza kadar girdi. İlk başlarda her şey ihtiyaç üzerine kurulu idi.. Haber yayınları insanların bilinçlenmesinde daha sonra ise standart 8 saatlerine konu olacak filmlere kadar ilerdi ve bugünkü şeklini aldı. Teknoloji bir noktada kırıldı ve durdurak bilmeyen hatta dünyanın tüm düzenini değiştirecek şekilde ilerlemeye devam ederek bir çok aşamalardan geçecek insan ömrüne yetmeyen kendine has yenilikçiliği ile gözlerimizi dolduracak.

araba_oyunlari_online_oyna_resimli_anlatimOYUN’un Bizim İçin Önemi :

Masa başına gelen ve her yerde yaygınlaşan 4 köşeli ekran artık; ONLİNE OYUNLAR hayatımızda bir dönüm noktası yarattı. İhtiyaçlar,can sıkıntıları, arkadaşlıklar, uzak mesafelere anlık ulaşımlar derken konular artık her şeye ulaşılabilir olduğundan dolayı durum tamami ile eğlenceye dönüşmüş oldu. İş yerimizde otururken tüm işleri çözmüş, sosyal medyada havamızı atmış günün kriterinide yaptıysak sıra kalan vakitimizi harcamak için kendimize yollar aramaya dönüşür. Kelime çok basittir: Online Oyunlar ! Ulaşmak o kadar basittir ki hiç kalori bile yakmazsınız hatta buna ulaşmak için 10 saniyenizi bile harcanmamış olursunuz. Tıklamanızın hemen ardından elinizin altından kayma tehlikesi bulunmadığı için acelesiz ve sakin ilginiz ve cinsiniz ne ise ona göre sizlere sağlanmış olan bu imkanlardan faydalanarak aksiyon oyunları , macera oyunları , beceri oyunları gibi başlıklardan ilgilendiğinizi seçip kendinize ayırmış olduğunuz vaktin tadını çıkarmaya başlarsınız. İnsanların ilgilerinden meydana gelmiş bu alt başlıklar yine sizi hiç yormadan direkt olarak aradığınıza ulaşmanıza yardımcı olur. Online Oyun 5 dakikalık vaktinizi doldurmanıza ve yine 5 saatlik vaktinizi harcamanıza neden olabilir. Dikkat! Teknoloji sizi engellemesin. Hiç vaktinizi kaybetmeden ilginiz doğrultusunda ve kendinizi denemek istediğiniz konularda elektronik ortamın sağlayıcıları tüm kolaylığı sizin için düşünmüş durumda. Ortamdaki can alıcı renklilik hepimizi bir parçada olsa yakamızdan tutup kendine özgü yapısına bizi bağımlı hale getirir. Bu bağımlılık süreci hiçbir zaman sonu gelmeyen ve bilmediğimiz noktada bizleri kendine hayran bırakacak.

world_warcraft_oyunu_resmi_hileleriİnternetin olmazsa olmazı; OYUNLAR

Yaşlarımız ne olursa olsun illaki hepimiz en az 1 kez internet oyun oynamışızdır. Bu nedenle oturduğumuz yerden ulaşımı basit olan her şey bizi kendine çekmiştir. Çocuk oyunları başta olmak üzere bugün kullanmakta olduğumuz sosyal paylaşım siteleri bile kendi içerisinde üyelerine sınırsız oyun çeşitleri sunmakta. Geniş ağı olan ve çeşit oyun sunan internet oyun siteleri kendi aralarındaki yarışta kimi zaman açık ara farkla kimi zamanda en gerilerden gelerek kendi potansiyelini ve online oyun oynayan kişileri kendisine bağlamaktadır. Onun için alanın genişliği ve talebin çok oluşu bu sanal dünyadaki yarışta insanları etkilemektedir. Kısacası Türk milletinin geçmişten gelen sokak oyunları alışkanlığının bu dibi olmayan 4 köşeli pencerede 3D oyunlar olarak karşımıza çıkmakta ve Onlineoyun olarak gerekli ne var ise tüm güzelliği ile siz kullanıcılarına sunmaktadır

chinas_oyuncularinin_industry_hakkinda_gorüsleri

Sıradanlaşmış Online Oyunlar

Oyun dünyası artık 3d oyunlar dan ve savaş oyunlarından bıkmış durumda. Hangi oyuna girerseniz girin  savaş oyunu olma özelliğini görüyorsunuz bu da oyun sevenlerin savaş oyunlarından bıkmasına yol açtı inceleyeceğiniz oyun tüm bu özelliklerden uzak tutularak tasarlanmış

Hani bir tabir vardır ya, aşk , ihtiras, yalan, intikam  der sonrasında pembe dizinin adını söylerler. Şimdi inceleyeceğimiz online oyun’da aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir oyundur. Aslında bu oyunun en basit tanımlaması, Bir zamanlar ekol bir oyun olan GTA oyununun e-oyun haline çevrilmiş hali diyebiliriz.

Grikorlar CX oyunu Hakkında

Oyunda şöhret, moda, müzik, aramalar, medya, çeteler ve polisler gibi bir çok farklı özelliği e-oyun ayrıcalığı ile bulabilirsiniz. Oyunun senaryosuna gelince, belediye başkanının bir suikasta kurban edilmesinin ardından, insanların artık kanunlara inançlarının kalmamasının sonucunda bir tarafta suçlular diğer tarafta ise, işini en iyi şekilde yapan polisler peki siz hangi tarafta yer alacaksınız ?

Oyunun hemen başlangıcında bir video size merhaba diyor ve bu videonun kalitesinden dahi oyunun ne denli güzel bir online oyun olduğunu anlayabiliyorsunuz.  Ardından oyunun giriş ekranı geliyor ve oyunun kutusundan çıkan bir kod aracılığı ile oyuna online olarak kayıt oluyorsunuz ve artık oyun zamanı..

Oyun içinde ister kötü karakter istersenizde polis olabiliceksiniz

İlk önce, oyunda polis mi olacaksınız yoksa suçlu olarak polislere karşımı geleceksiniz bunun seçimini yapmanız gerekmekte. Oyunda seçiminizi yaptıktan sonra profil ayarlarından karakteriniz hakkında en ufak detayları dahi belirliyorsunuz. Örnek olarak bir mermi izini dahi bu bölümden girebiliyorsunuz. Karakterin cinsi, ismi ve şekilleri oyunda değiştirilemeyen şeyler.

Bu işlemleri yaptıktan sonra da Join Word seçeneği ile seçtiğiniz dünyada online oyuna başlayabiliyorsunuz. Oyunda üç adet bölüm var bunlardan bir tanesi sosyal şeyler yapabileceğiniz bölüm, birisi suç işleyebileceğiniz veya suçluları yakalayabileceğiniz bölüm, bir diğeri ise öğreti bölümleridir.

Online Oyun” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın